Gamma Discover
Edutainment to pojęcie, które powstało z połączenia słów education i entertainment. Oznacza przedsięwzięcie rozwojowe sięgające po aktywności dające dużą dawkę zabawy uczestnikom. „May the Force Be With You” to projekt łączący zagadnienia leadershipiu, psychologii, filozofii, kultury  
z atrakcyjną formą -  IM PRO, materiałem filmowym, obrazami, kartami, figurkami LEGO, komiksem itp. Projekt rozwojowy  dla menedżerów w oparciu o sławne Gwiezdne Wojny stanowi znakomite odświeżenie tematu, zapewniają nowe, inne spojrzenie na kwestie zarządzania i rozwoju, stanowią oryginalni alternatywę dla „tradycyjnych” szkoleń.

Szkolenia prowadzone dla menedżerów w oparciu o sławne Gwiezdne Wojny stanowią znakomite odświeżenie tematu, zapewniają nowe, inne spojrzenie na kwestie zarządzania i rozwoju, stanowią oryginalną alternatywę dla „tradycyjnych” szkoleń.

Dlaczego właśnie „Gwiezdne Wojny”?
„Gwiezdne Wojny” są niezwykłym filmem, który od 40 lat podbija serca publiczności na całym świecie, bez względu na wiek, kraj, kulturę. W „Gwiezdnych Wojnach” - jak w każdej dobrej opowieści - przebrzmiewają pewne uniwersalne prawdy, które dotyczą każdego z nas (tego jak żyjemy, jak pracujemy, jak działamy w relacjach z innymi ludźmi). Wykorzystując pokazywane w filmie mechanizmy, w trakcie szkolenia nawiążemy do następujących zagadnień:

LIDER I PRZYWÓDZTWO
Porozmawiamy o modelach przywództwa w oparciu o pojęcie ambicji i wartości – i o tym, jak je wdrażać w codziennym życiu. Przyjrzymy się tym postawom lidera, które pociągają ludzi do działań spoza dotychczasowych schematów, często z przekraczaniem własnych granic. Wykorzystamy także pojęcie Archetypów, aby zdiagnozować rodzaje przewodzenia i kierowania ludźmi w różnych sytuacjach, a także lepiej rozumieć typy i postawy pracowników. Na tej podstawie, uczestnicy szkolenia będą mogli inaczej spojrzeć na siebie i innych w swojej pracy, umocnić siebie w swojej roli, a tym samym zaplanować nowe działania i wdrożenia do codziennego stosowania.

ZMIANA I TRANSFORMACJA
Na bazie historii opowiedzianej w Gwiezdnych Wojnach omówimy trajektorię zmian, charakterystyczną dla ludzkiego życia i naszej pracy. To będzie coś innego niż tradycyjne „zarządzanie zmianą” - każdy lider będzie mógł dostrzec, jaką faktyczną zmianę do świata wnoszą jego działania i z czym to się wiąże dla niego i innych. Dzięki takiemu podejściu, menedżerowie z większą świadomością mogą planować i skutecznie wdrażać swoje zamierzenia w życie, lepiej wykorzystywać swój własny potencjał i potencjał innych (zarówno sojuszników, jak i przeciwników projektów), łatwiej przewidywać i lepiej radzić sobie z przeciwnościami i trudnościami, sprawniej znajdować dla siebie wsparcie i efektywnie domykać projekty, ucząc się również, że naturalnym i pożądanym jest nagradzanie za osiągane wyniki
i świętowanie sukcesu.

ROZWÓJ MENEDŻERSKI
„Gwiezdne Wojny” to również zagadnienia psychologii, mówiące o podstawowych potrzebach i wartości drzemiących w każdym człowieku. Wykorzystamy pojęcie ciemnej i jasnej strony Mocy, omawiając blaski i cienie pracy menedżera zarządzającego ludźmi, odpowiedzialności, stresie i frustracjach, a także wewnętrznych i zewnętrznych walkach, jakie każda osoba w tej roli musi na co dzień toczyć. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję omówić te przeszkody i ograniczenia, które najczęściej przeszkadzają im w osiąganiu upragnionych rezultatów, wypracować lepsze sposoby radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach, a także zaplanować swoją długofalową ścieżkę rozwoju osobistego. Ten rodzaj pracy pozwoli uczestnikom na odnalezienie w sobie zasobów i energii, które pozwolą działać im skutecznej, a także pracować z większą satysfakcją i pogłębionym poczuciem sensu i wartości.
Koncepcje, jakie będą wykorzystane w trakcie szkolenia związane są z psychologią jungowską (tzw. psychologią głębi), podejściem J. Campbella oraz psychologią pozytywną M. Seligmana. Warsztat obejmuje pracę z metaforą (opowieść, film, obraz, symbole), pracę z wartościami i mocnymi stronami (tzw. Character Strenghts VIA) oraz ćwiczenia w oparciu o koncepcję „Podróży Bohatera”.  W warsztacie zostaną wykorzystane zaawansowane narzędzia coachingowe i mentoringowe, modele pracy Voice Dialogue oraz podejście Mindfullness (Uważności).

Czas trwania: 2h – 2 dni
Wersja: Indoor Outdoor
Uczestników: 10 - 100
602 782 877
michal.wasilewski@projektgamma.pl
formularz kontaktowy
Czas trwania: 2h – 2 dni
Wersja: Indoor Outdoor
Uczestników: 10 - 100
602 782 877
michal.wasilewski@projektgamma.pl
formularz kontaktowy

EDUTAINMENT

Gwiezdne Wojny

„May the Force Be With You” – nowatorski projekt edutainment’owy, opracowany na kanwie sławnej sagi filmowej „Gwiezdne Wojny”. Idealnie sprawdzi się dla otwartych, ambitnych, nastawionych na rozwój i poszukujących nowych koncepcji menedżerów, liderów i ekspertów.

BĄDŹ JAK JAMES BOND!

Jak wykorzystać swoje zasoby w zmaganiach z zaskakującą rzeczywistością.Largo: “Do you lose as gracefully as you win?”James Bond: “I don’t know, I’ve never lost.”(z filmu “Nigdy nie mów nigdy”)James Bond to ikona współczesnej popkultury. Jest to...

EDUTAINMENT CZYLI ROZRYWKA EDUKACYJNA

Czym jest edutainment?Edutainment to termin powstały z połączenia dwóch pojęć – edukacji (education) i rozrywki (entertainment).

EDUTAINMENT TRAINER ACADEMY

Akademia uczy jak projektować i realizować projekty edutainmentowe. Edutainment dostarcza uczestnikom autentyczne i atrakcyjne doświadczenie, aby je powiązać z realizacją celów rozwojowych – na poziomie kompetencji, przekonań, wartości firmowych. Inteligentne projekty w wydaniu ETA® to odpowiedź...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiamy o Twoich potrzebach
tel: 22 250 18 53, tel. kom.: 602 782 877,
michal.wasilewski@projektgamma.pl
*wymagane