Szkolenia outdoorowe – tzw. ryzyk-fizyk

Szkolenia outdoorowe czyli team building to klasyka gatunku – każdy wyobraża sobie zgraną grupę w plenerze – synergię umysłów i mięśni, skupienie na wspólnym celu. Plener – to jest ta najbardziej ryzykowna część przedstawionego obrazka.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenia outdoorowe – tzw. ryzyk-fizyk

Na Mazowszu na każdy rok przypada 159 dni deszczowych. W 2017 roku kiedy powstaje ten wpis myślę, że ta liczba będzie znacznie wyższa – chyba, że od jutra do końca września będziemy mieli w Polsce Grecję.

Zajęcia outdoorowe czyli teambuilding to klasyka gatunku – każdy wyobraża sobie zgraną grupę w plenerze – synergię umysłów i mięśni, skupienie na wspólnym celu. Plener – to jest ta najbardziej ryzykowna część przedstawionego obrazka.

W Polsce mamy wybitnie niesprzyjającą pogodę do zajęć outdoorowych:

  • po pierwsze pada przez pół roku (czasem tylko przelotnie – choć zgodnie z prawem Murphego akurat jak jesteśmy na zewnątrz)
  • po drugie pada w różnych porach – nie mamy pory suchej i deszczowej – deszczowy może okazać się zarówno maj jak i czerwiec, lipiec i wrzesień
  • po trzecie jak nie pada deszcz to pada śnieg, a jak nic nie pada to wieje :) - generalnie dni słonecznych, suchych i sprzyjających zajęciom outdoorowym jest jednak niewiele

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Można oczywiście zarządzać ryzykiem i  między innymi po to jest Gamma Discover, aby minimalizować niedogodności również pogodowe.

Nasze rozwiązania to:

  • zawsze plan B – czyli teambuilding indoor’owy – wybieramy hotele dysponujące takimi przestrzeniami, aby w razie trudnych sytuacji wszyscy pomieścili się w środku, albo przynajmniej w zaimprowizowanych namiotach
  • pogodoodporne rozwiązania – zawsze mamy płaszcze przeciwdeszczowe, ręczniki, w zimniejsze miesiące palniki bądź lampy grzewcze. Jeśli gra obarczona jest ryzykiem pogodowym to staramy się rozlokować i wpisać w rozgrywkę kwaterę główną bądź inny punkt centralny, w którym wycieńczeni uczestnicy mogą naładować akumulatory
  • przekładaniec aktywności – zwykle planujemy aktywności integracyjne naprzemiennie – część jest takich, które najlepiej sprawdzają się na zewnątrz, część z powodzeniem można zrealizować w środku. W przypadku zmiennej pogody tasujemy aktywnościami i zmieniamy ich kolejność.

Z powodu kapryśnej pogody zajęcia outdoorowe coraz częściej są zastępowane przez teambuildingi indoorowe: warsztaty lego, warsztaty kulinarne, escape room’y, sztuki korporacyjne, gry scenariuszowe i LARP-y na terenie ośrodka konferencyjnego, wirtualna rzeczywistość. Rozwiązań jest dużo i pewnie będzie ich jeszcze przybywać bo jedyna stała w sprawie pogody to jej nieprzewidywalność.

Jest jednak silna potrzeba outdooru – w zasadzie każda rozmowa na temat teambuildingu zaczyna się od oudooru. Co więc zrobić, aby tą potrzebę zaspokoić i nie zafundować uczestnikom zapalenia płuc?

Jeśli termin spotkania integracyjnego wypada w nie najlepszych warunkach pogodowych to warto postawić rozwiązanie hybrydowe – np. gra outdoorowa, której część scenariusza odbywa się na zewnątrz, a część w przestrzeniach zadaszonych – mogą to być budynki zweryfikowane przez Urbex (wersja bardziej hardocorowa) bądź przestrzenie konferencyjne. Jeśli scenariusz sprytnie przemyci potrzebę ogrzania się w budynkach gra nie ucierpi, a uczestnicy będą zaopiekowani pod kątem zdrowotnym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.